İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Savaşta bacağını, kaçarken umudunu kaybetti

Çeşme’de aralarında Omar Abdullah’ın da bulunduğu 42 Suriye uyruklu kaçak göçmen yakalandı.

Suriye’deki iç savaşta Deyr Ez-Zor’da patlayan bomba nedeniyle bir bacağını kaybeden 22 yaşındaki Omar Abdullah, yeni bir hayat kurma umuduyla çıktığı umut yolculuğunda yakalanarak umudunu da kaybetti. Çeşme Körfezinde devriye görevi yapan sahil güvenlik ekipleri, 02.30 sıralarında Kara Ada yakınlarında bir şişme bot belirledi. Şişme botu müdahale ederek durduran Sahil Güvenlik ekipleri, aralarında Omar Abdullah’ın da bulunduğu 42 Suriye uyruklu kaçak göçmeni Çeşme İskelesine getirdi.

21’i çocuk olan kaçak göçmenlere, Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından battaniye, yiyecek ve içecek dağıtılarak ihtiyaçları karşılandı. İç savaş nedeniyle vatanlarından uzakta yaşamak zorunda kalan göçmen çocukların bir bölümü, Uluslararası Göç Örgütü temsilcilerinin malzeme dağıtırken kullandıkları market arabalarına binerek, oyun oynarken, bir bölümü de banklarda uyumaya çalıştı.

Kaçak göçmenlerin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilecekleri öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan MS hastası kadın salsa yaparak yürümeye başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri