İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Meclisin gündemi İZDENİZ grevi

AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, grevin İzmir’in tanıtımına darbe vurduğunu söylerken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan da grevin bir hak olduğunu belirterek, Anlaşarak bir noktaya geldik. Kamu zararı yok dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin ağustos ayı ikinci toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi. Dilek ve temenniler bölümünde söz olan AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, 23 gün süren İZDENİZ grevini gündeme taşıdı.

Faturası İzmirliye çıkacak

Belediyenin İşte bu yüzden İzmir sloganıyla yaptığı tanıtımı hatırlatan Doğan, Geçen ay kentin güzelliği ile bağdaşmayan manzaralar yaşandı. Taksit ödemesi bitmeyen gemiler iskelelerde bekledi. 23 gün çalışmayan gemiler nedeniyle 4,5 milyon TL bilet hasılatından belediye mağdur oldu. Bu kamu zararı işçilerin zamlarının altı katıdır. Uzlaşmazlığın faturası yine İzmirliye çıkacak. Greve bilet fiyatlarına zam yapmak için bilerek mi göz yumuldu. Bunun yanıtı verilsin diye konuştu.

Kamu zararı yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise, İşçi, işveren olan her yerde grev haktır. Biz demokratik bir kentte belediye olarak işçi haklarıyla ilgili elimizden geleni yapıyoruz. Zaman zaman anlaşmazlık olabilir. ’Bir daha grev olmasın. Ne isterlerse verin’ diye mi düşünüyorsunuz? Belediye’de 16 bin kişi çalışıyor. İşçiye dayatmadık. Anlaşarak bir noktaya geldik. Kamu zararı yok. Sarı sendika, sarı işverenin olmadığı yerlerde zaman zaman bunlar olur diye cevap verdi.

Bir önceki yazımız olan Otomobil ve motosiklet sürücüsü trafikte tekme tokat kavga etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri