İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Erciş’te Hazreti Ömer Camisi hizmete açıldı

Kışla Mahallesi yeni devlet hastanesi önünde dualarla hizmete giren caminin açılışında bir konuşma yapan Erciş Müftü Vekili Fuat Baran, emeği geçen herkese teşekkür ederek, Hazreti Ömer Camisi olarak isimlendirdiğimiz camimizin temeli geçen yıl Erciş Camilerini Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz tarafından atıldı. Cami yerini ise hayırsever vatandaşımız Yusuf Karadağ bağışladı. Bin 500 metrekare alan üzerinde kurulan camiye yine hayırsever vatandaşımız iki dönüm de arsa tahsis ederek tabusunu verdi. Camimiz sosyal donatılarıyla birlikte 750 bin TL’ye mal olmuştur. Bin kişiye hitap edecek camimiz, içinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda açılması da ayrı bir duygu. Bizlere yardımcı olan ve destek veren başta Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar Beye, Erciş Camilerini Yaptırma ve Yaşatma Derneği eski Başkanı Bedir Bahçe’ye, derneğin yeni başkanı Faruk Bayram ve ekibine, Karadağ ile Bahçe ailelerine, hayırsever vatandaşlarımıza, dernek üyelerine katkılarından ötürü kurumum ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konuşmanın ardından Hazreti Ömer Camisi yapılan dualar eşliğinde Erciş Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Şahin, İlçe Müftü Vekili Fuat Baran, kurum amirleri, dernek yöneticileri ve kalabalık bir cemaatle kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Bir önceki yazımız olan Meclis toplantısında Turan’a teşekkür başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri