İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Down sendromlu zeybekler gösteride

İzmir’de “13. Ekonomiden Kalbe, Kalpten Dansa” isimli etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, İEÜ Halk Dansları Kulübü eğitmen Halis Altıntaş yönetiminde Zeybek, Diyarbakır, Burdur ile Kafkas, yörelerinden örnekler sunarken, semah, semazen, halay, hurimi, Erzurum, oryantal, Kırşehir, roman gösterilerinden Türkiye mozaiğinin sergilendiği modern yorum da izleyenlere coşkulu dakikalar yaşattı. Gösteride, Hayat Atak’ın eğitmenliğindeki Dokuz Eylül Üniversitesi Anadolu’dan Esintiler Topluluğu da, sahne aldı.

İEÜ Halk Dansları Kulübü Başkanı Emre Temese, danslarının ait oldukları kültürün değerlerini yansıttığını söyledi. Toplumu bir arada kültürel değerlerin tuttuğunu aktaran Temese, “Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür’ Bizler de her daim Atatürk’ün yolunda, Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak ve temelimiz olan kültürümüze sahip çıkacak o inançlı gençleriz. Halk danslarının da kültürümüzün bir aynası olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Gecede, 2 Zeybek gösterisi yaptık. İlkini İzmir Ekonomi Üniversitesi Halk Dansları Kulübü sergilerken hemen ardından da İzmir Down Sendromu Derneği Halk Dansları Ekibi’ni ayakta alkışladık. Onlar, bizlerle birlikte oldukları sürece yaşam daha güzel olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kahraman polis şehit Fethi Sekin’e yakışan anıt başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri