İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Denizli’de “silahlı suç örgütleri” operasyonu: 7 tutuklama

Edinilen bilgiye göre, İstanbul, Sakarya, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Manisa’dan Denizli’ye gelerek farklı suç alanlarında faaliyet göstererek haksız çıkar sağlamayı amaçlayan ve silahlı suç örgütü kurmak isteyen ve haklarında daha önce emniyet birimlerince silahlı suç örgütü kurmak, ateşli silahla kasten yaralama, nitelikli yağma ve sahtecilik suçlarından kayıtları bulunan şüpheli şahısların yakalanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 6 aylık çalışmanın ardından düzenlenen operasyonda ’haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silahlı suç örgütü kurmak’ suçunu işledikleri tespit edilen aralarında örgütün lideri konumunda bulunan 1 şüphelinin de bulunduğu 13 kişi yakalandı.

Operasyon kapsamında şüpheli şahısların ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 6 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 62 adet fişek ve 2 adet bıçak ele geçirildi. Adli mercilere sevk edilen 13 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Bir önceki yazımız olan GAÜN’de Afrika Günü etkinliği düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri