İzmir Haberleri, İzmir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Anbar Mahallesinde Günaydın Sultan Cami’nin temeli atıldı

Anbar Mahallesinde inşa edilecek caminin temel atma törenine; AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır, AK Parti Melikgazi Gençlik Kolları üyeleri ile muhtarlar, meclis üyeleri, belediye çalışanları ve semt halkı katıldı. İl Müftüsü Güven; Başkan Büyükkılıç ve ekibine teşekkür ederek şimdiye kadar isteklerinin geri çevrilmediğini ve yardımcı olunduğunu söyledi. Camiyi inşa eden hayır sahibi Şükrü Günaydın ise tüm katılımcılara teşekkür ederek, herkesin küçük, büyük meblağ demeden mali ölçülerde hayır sahibi olması ve bu mutluluğu tatması gerektiğini söyledi.

Her Cuma namazı çıkışında veya öncesinde açılış, temel atma gibi bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç ise, Kayseri’nin neresine baksanız hangi okul, hangi dini tesis, üniversitelerimizin binalarında hep, bir hayırseverimizin ismini görüyoruz. Marka şehir Kayseri hayırseverler şehri olarak da anılmaktadır. Melikgazi Belediyesi olarak biz de özellikle eğitim alanında yaptığımız yatırımlar ile hayırsever belediyeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz. Günaydın Sultan Cami’nin temel atma töreni için burada toplanmış bulunuyoruz. Ayrıca Anbar Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yoğun bir planlı şehirleşme gerçekleşmektedir. Modern, sağlıklı ve çok katlı binalar yükselmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan açılış töreni sonrası katılımcılara aşure ikramında bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Bir babanın acılı bekleyişi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri